Arabela show

Arabela show

Zdíkovská Arabelashow aneb den s celebritami, to bylo zábavné odpoledne, které pro veřejnost uspořádalo uskupení TJ Sokol Zdíkov, obec Zdíkov a SDH Zdíkov. Za vším stál Jiří Dvořák, místní nadšenec a fotbalista, který oslovil firmu Arabela, jmenovitě Jiřího Rámeše. "To bylo někdy na začátku tohoto roku. Jirka Krejčí mě popíchnul, že už dlouho ve Zdíkově taková akce pro veřejnost nebyla. Pak již slovo dalo slovo, oslovil jsem další zodpovědné lidi ve Zdíkově, vytvořili jsme organizační tým a dnes 8. srpna 2015 můžete vidět výsledek," zhodnotil akci hlavní organizátor. "Čistý zisk z akce darujeme mládeži, konkrétně ZŠ a MŠ Zdíkov, hasičům a tělovýchově", dodal Jiří Dvořák.

 
Odpoledne, kdy teplota stoupala vysoko přes 30 stupňů, začalo přátelským utkáním nejmladších. Přípravka Zdíkov/Stachy přivítala Fotbalovou mládežnickou akademii z Českých Budějivic. Zápas na 2 x 20 minut měl i v tropickém horku výbornou úroveň a náboj. Domací sice inkasovali jako první, ale nakonec se radovali z vítězství 3 -1. Z toho by měl jistě radost Milan Svoboda ze Stachů, který nás v minulém týdnu nečekaně opustil, a který byl iniciátorem spolupráce s fotbalovou mládeží mezi Zdíkovem a Stachami. Na památku obdrželi všichni mladí protagonisté zápasu keramické medaile zhotovené žáky místní školy a balíček s drobnými dárky. 
To již ale nastupovaly vimperské mažoretky Premium, které předvedly publiku několik svých sestav. Také ony obdržely na památku keramické medaile.
V 15.30 již oči diváků směřovaly do levého rohu fotbalového hřiště, kde se již připravovali na sé vystoupení místní nejmenší hasiči - Dráčci. Jejich dva útoky byly provedeny s elánem, nadšením a radostí. Vždyť co může být pro malého hasiče větší radostí, než to, že proudem vody zasáhne požadovaný cíl. Jiří Rámeš, moderátor celého odpoledne, ještě některé malé hasiče vyzpovídal. Vyptával se zejména na jejich koníčky a plány do budoucna.
 
Ve čtyři hodiny odpoledne vyběhl na hřiště tým Arabely proti místní Staré Gardě. Více jak o fotbal šlo o zábavu. Úvodní výkop obstaral starosta obce Mgr. Zdeněk Kantořík.
Zdíkovští, v jejich sestavě se objevili takoví hráči jako Jiří "Mundy" Krejčí, Josef "Justák" Randák, Václav Kraml, Pepa "Komín" Kočí, Roman Blaško, Pavel "Dědek" Hložek, Láďa Miko, Venca "Šána" Martan, Jindřich "Bárta" Vítovec, Štefan Kurej nebo Ivan "Doktor" Kolář, působili v úvodu fotbalověji a ujali se vedení.
Tým Arabely tvořili: Petr Vojnar, Jiří Rámeš, Zbyněk Drda, František Nedvěd ml , Antonín Duchoslav, Leoš Noha, Jaroslav Sypal nebo Lukáš Langmajer. Na poslední chvíli celebrity posílili též hlavní pořadatel Jirka Dvořák a místní fotbalová ikona a trenér mládeže Karel Nový. 
Zápas se přeléval ze strany na stranu a nakonec skončil smírně 6-6. Rozhodovaly penalty, v nichž nakonec slavili úspěch borci z "celebrity týmu". Utkání vtipně komentovali Mojmír Maděrič a Šárka Ulrichová-
Přestávky mezi třetinami (hrálo se 3x15 minut) vyplnily soutěže v pokutových kopech. První pauza patřila nejmenším. Děti do pěti let si mohly vystřelit na Leoše Nohu známého zejména ze seriálu Okresní přebor, kde stvárnil postavu Ády Větvičky. Každý malý "exekutor" penalty obdržel od Arabela týmu drobný dárek.
Druhá pauza patřila ženám. Také ony si mohly vyzkoušet pokutový kop, tentokráte proti Petru Vojnarovi. Výzvu přijalo nakonec 5 žen a vítězkou se stala Hanka Zádková. Za své přesně proměněné penalty obdržela CD od Arabela týmu.
Následoval jeden z očekávaných vrcholů programu. Nejprve dorazila herečka Michaela Kuklové a za ní živí medvědi Bára a Hugo. Míša se v minulosti stala kmotrou jednoho z nich. Medvědům se velice zalíbila káď s vodou, z které čerpali vodu mladí hasiči. Bára si vlezla dovnitř a předvedla spolu s Hugem, jak velice medvědi milují vodu. Všichni přítomní, fotíce dovádějící medvíďata, se dozvěděli něco zajímavostí ze života medvědů. Huňáčům se v horkém počasí z kádě vůbec nechtělo a k návratu do kotce je přesvědčila až hrst piškotů a dlaň šlehačky.
 
Poslední částí programu bylo vystoupení všech protagonistů Arabela týmu na pódiu. Někteří zpívali, jiní vyprávěli, ale všichni náramně bavili téměř 600 příchozích diváků. Od 21.00 pokračovala zábava na hřišti diskotékou, kterou obstaral místní hitmaker DJ Drak.
1-60 | 61-69 |